24.8 C
Skopje
Sunday, June 23, 2024

Kallëzim penal për plaçkitje, ndalohen dy të mitur në Shkup

MPB Maqedoni informon se sot (25.10.2023) janë ndaluar dy të mitur, për kryerjen e veprës penale “plaçkitje”.

“Zyrtarët e SPB Shkup kanë ndaluar dy të mitur të cilët sot rreth orës 09:00 në territorin e Bit Pazarit u kanë marrë para dy të miturve të tjerë duke i kërcënuar me sende të mprehta”.

“Në prani të prindit, avokatit mbrojtës dhe psikologut nga Qendra për punë sociale Shkup, me të miturit është bërë intervistë zyrtare dhe pas dokumentimit të rastit do të bëhet kallëzim penal nga neni 237 i Kodit Penal”.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit