24.8 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

Lajme

Sylvinho flet për të ardhmen tek Shqipëria dhe shpreh mirënjohjen për lojtarët e tij

Kombëtarja e Spanjës ka arritur fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Shqipërisë duke i...

Kim Kardashian është rikthyer sërish te flokët biondë!

Kim Kardashian nuk i ndahet shpirti nga flokët biondë Përmes disa fotove të publikuara në...

Borrell pret që BE të heq sanksionet ndaj Kosovës: Nuk dua të dorëzohem

Është publikuar agjenda e takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel që mbahet të mërkurën. BE-ja njoftoi...

Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Kroacia dhe Italia janë ndarë në baraspeshë totale 1-1, në takimin e fundit të...

Haraçina me qendër falas për trajtim të fëmijëve me nevoja të posaçme

Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve...

“Save the Children”: Afro 21 mijë fëmijë janë të zhdukur në Gaza

Organizata ndërkombëtare joqeveritare me qendër në Britani të Madhe, “Save the Children” njoftoi se...

Departamenti i Shtetit: Maqedonia e Veriut nuk i përmbush standardet minimale për eliminimin e trafikimit të njerëzve

Maqedonia e Veriut nuk arrin të përmbushë plotësisht standardet minimale për eliminimin e trafikimit...

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Kombëtarja e Spanjës ka arritur fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Shqipërisë duke i...

Nikolloski: Është e mundur që të vendoset tren urban në Shkup

Ministri i ri i Transportit dhe Lidhjeve, Aleksandar Nikolloski konsideron se nga sezoni i...

Ja si do të kompensohen të dëmtuarit nga vërshimet e djeshme

Drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza (QMK) Stojançe Angellov sot njoftoi se mënyra...

Taravari e nisi me shkarkim të drejtorëve ekonomikë! Deri të premten pritet të zgjidhet problemi i sallave kirurgjike

Orët e para si Ministër i Shëndetësisë, Arben Taravarin, e gjetën në vizitë në...

Arrestohet ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Mbrëmjen e sotme duket se është arrestuar asamblisti i Komunës së Prishtinës nga radhët...