11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Arrin në 8 mijë e 796 numri i të vrarëve në Gaza, më shumë se gjysma janë fëmijë dhe gra

Numri i personave që u vranë në Gaza nga sulmet izraelite ka arritur në 8 mijë e 796.

Nga ta 3 mijë e 648 janë fëmijë, ndërsa gra 2 mijë e 290, njoftoi Ministria e Shëndetësisë në Gaza.

Të plagosur janë 22 mijë e 219 njerëz, ndërsa gjithashtu janë 2 mijë e 30 persona të zhdukur. Nga të zhdukurit 1 mijë e 120 janë fëmijë të varrosur nën rrënoja.

16 spitale (nga 35) janë jashtë funksionit, dhe 51 nga 72 klinika të kujdesit shëndetësor parësor janë mbyllur.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit