12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024

Arrestohet dileri nga Manastiri, policia i gjen edhe armë

Nga MPB njoftojnë se mbrëmjën e djeshme kanë arrestuar 34-vjeçarin A.J. nga Manastiri.

Gjatë bastisjeve në ambientet e të njëjtit është gjetur drogë, një pushkë dhe plumba.

“Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, janë gjetur dhe konfiskuar: pushka e gjuetisë “Zastava” kal.12, kondak pushke prej druri, fishekë, lëndë e bardhë në formë të ngurtë, lëndë pluhuri e bardhë, thikë me mbetje të lëndës pluhurore të bardhë, thërrmues me mbetje marihuane dhe sende të tjera”, thonë mes tjerash nga MPB.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit